V dřívějších dobách, kdy pozitivní motivace mezi cvičiteli nebyla tolik rozšířená, se ve výcviku psů využívaly nejrůznější formy trestů. V dnešní době se psi cvičí spíše pomocí pozitivní motivace, což je jedině dobře. Je to mnohem příjemnější metoda a výsledky přináší radost nejen psovodovi, ale také psu samotnému.
Na své čtyřnohé parťáky nedají majitelé psů dopustit. Všichni je milují, hýčkají a chtějí pro ně to nejlepší. Pak se ale diví, že jsou mnohdy rozmazlení a neposlouchají povely. Co s tím dělat? Důležité je věnovat psovi dostatek času a pokusit se odstranit chyby ve výchově. Jak na to, poradí cvičitelka agility Aneta Grygarová.
Jako Hersenwerk se označují všemožné druhy hlavolamů pro psy, které stimulují smysly a nervový systém. Metoda vznikla v roce 2004 v Holandsku pod vedením instruktorky Inge van Harte a rychle se rozšířila po celém světě. Není se čemu divit, psy řešení hádanek baví a pomáhá je to psychicky zaměstnat.
aneb Jak na psí destruktory
Okusování je pro psa přirozené a zábavné. Pokud to dělá pod dohledem a na vyhrazených hračkách, majiteli to nevadí. Problém nastává, když se sklony k ničení rozjedou naplno a pes způsobuje velké škody a nepořádek.
Unavují vás řadovky na cvičáku, pokaždé jiný lektor na deset psů a výcvik bez individuality? Hledejte školu, kde výcvik bude bavit vás i vašeho psa.
Možná jste se rozhodli pořídit svým dětem pejska za dobré vysvědčení, nebo jste po čtyřnohém společníkovi vždy toužili a prázdniny byly ideální čas. Během léta jste měli na čtyřnohého chlupáče všichni více času, ale konec prázdnin se kvapem blíží a vy začínáte přemýšlet, jak zvládne pejsek samotu, zatímco vy budete v práci a děti ve škole.
Nechcete, aby váš pes při jídle loudil? Pak mu nesmíte nic od stolu dávat. A to opravdu nikdy.
Psi se mimo jiné učí i tzv. instrumentálním podmiňováním, při němž chování je určeno výsledkem, které přináší.
Máte nové štěně a chtěli byste ho správně socializovat? Pak vyzkoušejte štěněcí školičku. Pozor, není to obvyklý cvičák.
Aby pes netrpěl, když je doma sám, snažte se ho na odloučení postupně zvykat. Nutné je začít psa přivykat na samotu již od štěněcího věku.