Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s třídenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
Učení úspěchem
13.03.18 Výchova a výcvik

Učení úspěchem

Psi se mimo jiné učí i tzv. instrumentálním podmiňováním, při němž chování je určeno výsledkem, které přináší.
Štěněcí školičky
26.10.17 Výchova a výcvik

Štěněcí školičky

Máte nové štěně a chtěli byste ho správně socializovat? Pak vyzkoušejte štěněcí školičku. Pozor, není to obvyklý cvičák.
10 kroků, jak trénovat odloučení
04.10.17 Výchova a výcvik

10 kroků, jak trénovat odloučení

Aby pes netrpěl, když je doma sám, snažte se ho na odloučení postupně zvykat.   Nutné je začít psa přivykat na samotu již od štěněcího věku.
Sportovní kynologie
25.05.17 Výchova a výcvik

Sportovní kynologie

Proč patří nejvyšší stupně všestranných zkoušek ke královské disciplíně v kynologii prozradí Karolína Kristová, která se věnuje sportovní kynologii 12 let a za tu dobu stála nesčetněkrát na stupních vítězů. Mezi opravdu cenné trofeje považuje účast na Mistrovství světa WUSV ve Francii 2014.
15 tipů pro pohodovou výchovu
14.11.16 Výchova a výcvik

15 tipů pro pohodovou výchovu

Psi nejlépe reagují na srozumitelný a důsledný výcvik. Pokud budete vhodné návyky utvrzovat pozitivním přístupem a formou hry, dosáhnete mnohem lepších výsledků a současně si se svým psem užijete zábavu.
Přivolání psa pozitivní motivací: základy
25.10.16 Výchova a výcvik

Přivolání psa pozitivní motivací: základy

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že nejtěžší je naučit šibu přivolání. Píše mi mnoho lidí, kteří chtějí v této oblasti poradit.
6 častých chyb při výcviku
04.10.16 Výchova a výcvik

6 častých chyb při výcviku

Výcvik psa je pro pohodové soužití s člověkem velmi důležitý. Ještě dříve, než začnete svého čtyřnohého parťáka trénovat, dobře si promyslete postup.

Aport
26.09.16 Výchova a výcvik

Aport

Aportování je jedna z dovedností, kterou můžete naučit už malé štěně. Začínejte s předměty, které má pes rád a projevuje o ně zájem, můžou to být pískací hračky, tenisák, klacek apod.

Honění aut
08.07.16 Výchova a výcvik

Honění aut

Psi se honí za auty z různých důvodů. Někteří jedinci to praktikují jako rozcvičku kvůli silnému loveckému pudu, který je nutí rozběhnout se za vším, co se hýbe, jiní vnímají auta jako vetřelce na svém území, které je třeba vyhnat.
4 předpoklady správného výcviku
19.09.15 Výchova a výcvik

4 předpoklady správného výcviku

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Je-li však nevychovaný, kromě radosti způsobuje také problémy.