Zvracení znají všichni majitelé domácích mazlíčků, vždyť každého psa nebo kočku to několikrát do roka potká. Z biologického hlediska se jedná o ochranný reflex, kdy se tělo snaží zbavit škodlivého obsahu žaludku.
Podobně jako u lidí se i u psů a koček často vyskytují různé virové infekce, které postihují horní cesty dýchací. Většinou přejdou samy, ale pokud se jedná o mladé, staré či chronicky nemocné zvíře, mohou představovat problém.
Může se zdát, že je to banální obtíž, ale není radno ji podceňovat, protože může vyvolat těžké zdravotní komplikace. Psi i kočky by měli kálet minimálně jednou za 2 dny, ideálně však každý den.
Přestože se u nás homeopatie řadí mezi alternativní léčebné postupy, v celosvětovém měřítku se s její pomocí léčí daleko víc lidí než chemickými léky. Do České republiky dorazila poměrně nedávno - až po revoluci v roce 1991.
Zánět spojivek se u psů vyskytuje poměrně často. Příčinou může být pobyt v prašném prostředí, silný vítr, alergická reakce či poranění.
Možná přemýšlíte, co se pod anglickým názvem skrývá. Hot-spot, neboli horké místo, je akutní mokvavý zánět kůže.
Stres a úzkost trápí domácí zvířata stejně jako jejich majitele. Projevy jsou různé, vždy však platí, že přehlížený problém situaci pouze zhoršuje.
Onemocnění uší je u zvířat poměrně častým problémem. Mezi příznaky patří třepání hlavou, naklánění hlavy na stranu, škrábání se na uších, bolest při doteku, výtok z ucha, který může zapáchat, nebo otok ušního boltce.
Pokousaní psi nebo kočky jsou častými návštěvníky veterinářů. Někdy jde bohužel o rozsáhlé poranění komplikované ještě zlomeninami, jindy jde jen o zdánlivě povrchovou ranku… V první řadě je vhodné si uvědomit, že rány způsobené kousnutím mohou být velmi nebezpečné.
Zlatý retrívr Morgan nemohl ještě před 11 měsíci téměř chodit. Dnes se s radostí pustí za hozenou větví a pohyb mu nedělá žádný problém.