Někteří psi zvládají návštěvu veterinární kliniky s přehledem, jiní začnou panikařit, jakmile vstoupí do čekárny. Strach ještě zesilují ostatní zvířecí pacienti, kteří se mohou taky chovat nervózně. Co dělat?
Už víte, čím letos potěšíte svého pejska? Pod stromečkem by neměla chybět hračka a něco dobrého na zub. Za svou oddanost a lásku si dárky rozhodně zaslouží. Inspirujte se.
Spadá do něj takové chování, které slouží k péči o vlastní tělo, jako je třeba otřepávání, válení, okusování, ale například i zívání či protahování se.
Že jsou psi dobří hledači je všem jasné. Věděli jste ale, že dokážou detekovat i kůrovce, čímž pomohou se záchranou lesů? Přesně k takovému hledání trénuje svou fenku mistryně světa 2019 v soutěži belgických ovčáků, Nicole Vošvrdová.
Inteligence je jak u lidí, tak i zvířat definovaná jako schopnost učit se ze zkušeností, nebo také z úspěchu a neúspěchu, analyzovat stejné nebo podobné zkušenosti a dokázat odhadnout důsledky svého jednání. U zvířat se lze kromě instinktivních způsobů chování setkat i s nejrůznějšími naučenými strategiemi, psi jsou schopni zvládat nejrůznější nové úkoly.
Vlky iberské (Canis lupus signatus) chová Zoo Jihlava od roku 2016, kdy tam byli 30. května dovezeni z olomoucké zoo. Jednalo se o dva samce – bratry. Jeden se narodil v roce 2010 a druhý v roce 2011.Bohužel iberský vlk se vyznačuje zcela odlišným sociálním chováním než většina ostatních, známějších a méně ohrožených poddruhů vlka, které jsou rozšířeny takřka na celé severní polokouli.
102 let samostatného státu, a jen posledních 16 let bez vztekliny. Při pohledu na tato čísla je zřejmé, že celých dlouhých 86 let od svého založení se naše samostatná republika potýkala se smrtelným onemocněním, se vzteklinou. A jen díky důsledné vakcinaci lišek, zásadních vektorů této nemoci, se veterinárním lékařům podařilo tuto nemoc zdolat a dosáhnout toho, že Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) uznala v roce 2004 Českou republiku za zemi prostou této nákazy. Na to všechno jsme vzpomínali v den vzniku našeho státu, 28. září, který je také Světovým dnem boje proti vzteklině.
Martina Štěpánková, která patří mezi světovou špičku v mushingu a své smečce vládne na vrcholové úrovni již osmnáct let, si do své sbírky v sobotu 5. 9. přidala další zlatou medaili. Tentokrát z extrémního překážkového závodu Hard Dog Race, který se svým psem Nickem doběhla s absolutně nejlepším časem a předběhla i nejrychlejšího závodníka z kategorie mužů. Svůj úspěch zopakovala i v Polsku, kde s Nickem obsadila taktéž první místo.
Většina zvířat jen nerada spí na volném prostranství. Rádi si vyhledávají kout, kde se cítí bezpečně. A součástí bezpečí je i „střecha nad hlavou“.
Sedmý ročník „Běhejme a pomáhejme útulkům“ je jedinečný charitativní projekt, který pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé České republice. Za 6 let se podařilo vybrat 2,1 milionů Kč a pomohlo se 76 útulkům.